

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 1.4 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Resistance | 5 Ω |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Non-Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 113.398093 g |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Power Dissipation | 830 mW |
| Power Dissipation | 830 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 31 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 475 mA |
| Rds On Max | 2 Ω |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Element Configuration | Single |
| Gate Charge | 0.69 nC |
| Drain to Source Resistance | 2 Ω |
| Nominal Vgs | 2 V |
| Max Dual Supply Voltage | 60 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 30 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 60 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | OBSOLETE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2.5 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
